Vaksācija

Vaksācijas metodes

•Izmantots tiek karstais un siltais vasks. Siltais vasks galvenokārt rokām, kājām, mugurai, bet karstais  vasks bikini, padušu, sejas vaksācijai. Tātad atbilstoši vaska veidam āda tiek attīrīta, sagatavota vaksācijai un pēc vaksācijas atbilstoši kopta.

Vaksācijas efektivitāte

Vaksācijas rezultātā tiek novājināts matiņa folikuls, tāpēc, veicot vaksāciju regulāri, matiņi kļūst trauslāki un retāki, vaksācijas efekts atkarībā no matiņu augšanas ātruma-vidēji procedūru veic ik pēc 4 nedēļām.

Procedūru starplaikos nevajadzētu skūt matiņus, jo skujot matiņi ataug daudz stingrāki un daudz biežāk arī mēdz ieaugt- atgriešanās sākuma posmā.

Vaksācijas plānošana

• Labāk vaksāciju plānot dilstošā mēnesī, jo novērots, ka tad matiņi ataug gausāk.

• Lai veiktu vaksāciju, matiņiem jābūt vismaz 0.5 cm gariem, pretējā gadījumā, matiņi var neielipt vaskā un līdz ar to neizrauties.

Lai mazinātu sāpes

• Ņemt vērā, ka sāpes ar katru reizi būs arvien mazākas. Pirmajā reizē, vairumam, sāp visvairāk, jo matiņi ir stingri, bet jau pēc mēneša, kad nāksi, matiņu saknes būs vārgākas, un nebūs vairs tik sāpīgi, protams, ja procedūru starplaikos maitiņus skūsi procedūra būs sāpīgāka, jo matiņi būs spēcīgāki kā pēc vaksācijas.

• Daudzas sievietes vadās pēc menstruālā cikla- ievērots, ka mazāk sāp, ja iet apmēram cikla vidū, noteikti ne pašās beigās, jo īsi pirms un mēnešreižu laikā organisms īpaši jutīgs.

• Ir, kas apmeklējot vaksācijas procedūras lieto pat pretsāpju medikamentus.

Pirms nāc uz vaksāciju

• Veselības problēmu gadījumā konsultējies ar ārstu:

Ja ir- ļaundabīgs audzējs, dažādas ādas saslimšanas, cukura diabēts, nepietiekama asinscirkulācija, lūzumi vai sastiepumi, tad noteikti ņem vērā, ka šādos gadījumos, vaksācija nav ieteicama, šaubu gadījumā lūdzu konsultēties ar ārstu.

Ja izteikta vēnu varikoze, ja ir asins izplūdumi, pietūkums, ja matiņš aug uz dzimumzīmītes, tad uz attiecīgās zonas vaksāciju nedrīkst veikt.

·         Lūdzu pirms vaksācijas informēt, ja Tev ir kādas no augstāk norādītajām veselības problēmām, arī tad, ja iepriekš bijušas kādas alerģiskas ķermeņa reakcijas pret vasku vai ādas kopšanas līdzekļiem.

·         Pirms vaksācijas ieteicams: veikt vaksējamajām zonām pīlingu, lai paaugstinātu vaksācijas efektivitāti (ja nesanāk tajā pašā dienā var arī iepriekšējā vakarā).

·         Nākot uz bikini vaksāciju, vislabāk vilkt brīvu kokvilnas veļu, lai lieki nekairinātu novaksēto ādu.

·         Pirms vaksācijas nav ieteicams vismaz 1dienu iepriekš sauļoties saulē un apmeklēt solāriju, jo ādai papildus slodze-liels riksks,ka var rasties ādas iekaisumi, var arī ietekmēt iedeguma toni.

 

Pēc Depilācijas

• Uzreiz pēc vaksācijas nevajadzētu:

-plānot saunas, solārija apmeklēšanu;

-apmeklēt baseinu;

-vannoties, mazgāties karstā dušā;

-sauļoties un apmeklēt solāriju;

-aktīvi berzēt ādu, piemēram, ar dušas sūkli vai valkājot izteikti apspīlētu un sintētisku veļu;

-apmeklēt sporta zāli.

Tātad visus iepriekš norādītos un citus ar svīšanu saistītus pasākumus labāk atstāt uz laiku līdz apsārtums būs pārgājis- vismaz 24 stundas, bet ja āda ir īpaši jūtīga un apsārtums pēc 24 stundām vēl ir redzams, tad tik ilgi kamēr apsārtuma nav (nepieciešamības gadījumā ieteikšu atiecīgus ādas kopšanas līdzekļus).

• Apmēram 5 dienā pēc vaksācijas veikt pīlingu vaksētajām ķermeņa zonām, kā arī regulāri mitrināt ādu, ja tā būs cieta un sausa, matiņiem būs grūtāk izspraukties cauri ādai līdz ar to var rasties nepatīkama, kņudoša sajūta.

• Ja matiņi pēc vaksācijas mēdz ieaugt- ieteikšu ādas kopšanas līdzekļus, kurus regulāri lietojot ievērojami samazinās ieaugušo matiņu skaits.